Druga edycja „Bezpieczny noworodek na sesji”.

Jest to świetna akcja, którą popieram całą sobą. Ma na celu uświadomienie rodzicom oraz początkującym w tej dziedzinie fotografom, że na sesji noworodkowej priorytetem jest bezpieczeństwo maluszka. Oprócz ciepła, czystości, wygody należy zapewnić tym często kilkudniowym kruszynkom także maksimum bezpieczeństwa, płynącego najlepiej z bliskości rodziców.

Takie ujęcia to oprócz bezpiecznej bliskości rodzica jakże przepiękna pamiątka na lata:

Jasio002web Kacperek020web Julek012web Kevin001web1Należy pamiętać, że ujęcia tego typu to albo zdjęcie poddane retuszowi, albo sklejka z dwóch ujęć:

pogladowe1 pogladoweTakże gdy robię zdjęcie tego typu, bezpośrednio pod samymi dłońmi rodziców (choćby nie wiem jak pewnych siebie) jest przykryta ciemnym materiałem pufa, którą podczas późniejszej obróbki w programie graficznym przyciemniam:

pogladowe1Oczywiście nie ustalam sztywnych ram sesji, każdy maluszek jest wyjątkowy i każdy potrzebuje czegoś innego. Są takie dzieci, które na wejściu przesypiają całą sesję, a są i takie, które potrzebują bardzo dużo przytulania, mleczka, a czasem i ciekawie porozglądać się niedowidzącymi oczkami 🙂 Szanuję tą indywidualność, dlatego przed sesją uświadamiam rodziców, że mogą w moim studiu spędzić nawet kilka godzin.

Więcej informacji na temat tej jakże ważnej kwestii znajdziecie na TEJ STRONIE.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s